AUDZĒTĀJIEM

Asociācija ir apkopojusi informāciju par Kaņepju nozares normatīvajiem aktiem
Kaņepju audzēšanas un pārstrādes nozari Latvijā regulē virkne normatīvo aktu, tai skaitā MK noteikumi Nr.295 “Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības lauku attīstības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides un lauku ainavas uzlabošanai”, MK noteikumi Nr.173 “Kārtība, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros”, MK noteikumi Nr.163 „Noteikumi par Valsts augu aizsardzības dienesta sniegto maksas pakalpojumu cenrādi”, Likums “Par narkotisko un psihotropo vielu likumīgās aprites kārtību”, Likums “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums”. Sīkāka informācija sadaļā “Publikācijas“.
Papildus LIKA ir izstrādājusi ieteikumus audzētājiem, kas nepieciešamas, lai saņemtu atbalstu par sējplatībām un kopsavilkums par atbalsttiesīgām šķirnēm. Sīkāka informācija sadaļā “Publikācijas“.
Asociācijas piedāvājums kaņepju sēklu iegādei 2020.gadā :

Sertificēta Latvijas šķirne “Adzelvieši”, piemērota sēklu ieguvei, 6 eur/kg (bez PVN) .

Asociācijas ieteikumi kaņepju audzētājiem
LIKA ir apkopojusi informācija par kaņepju sēklu šķirnēm, kurām audzētāji 2010.gadā varēja saņemt tiešos platību maksājumus. Ir izstrādāti arī pirmie ieteikumi potenciāliem audzētājiem attiecībā uz sējas termiņu, sēklas iestrādes dziļumu, izsējas blīvumu atkarībā no ražas ieguves veida (sēkla, šķiedra, biomasa). Informācija audzētājiem tiks papildināta. Pilnu LIKA rakstu skatīt šeit: Ieteikumi audzetajiem – 2011

Praktiska rokasgrāmata “IETEIKUMI RŪPNIECISKO KAŅEPJU AUDZĒTĀJIEM UN PĀRSTRĀDĀTĀJIEM (autori: G.Strazds, V.Stramkalne, T.Laizāns), 2012.

Kaņepju audzētāju pieredzi Lielbritānijā skatīt šeit (angļu valodā): AGRONOMY, Hemp Technologies
Latvijas kanepju audzētāju pieredze
Laba raža. Vairākas dienas Ineta Sproģe (vidū) kaņepājus no lauka vāca kopā ar draugu ģimenēm. Sēklas vēlāk izmantos, gatavojot kaņepju sviestu (Attēls pārbublicēts no Staburags.lv).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *