CANNABIS HUB 2020

Pirmais un lielākais starptautiskais kaņepju nozares pasākums Baltijas valstīs notika 2020.gada 28. – 29. februārī Lietuvā, ko organizēja Lietuvas kaņepju audzētāju asociācija KAPVIA. Piedalījās vairāk kā 30 dalībnieki no Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Latviju pasākumā pārstāvēja Latvijas Industriālo kaņepju asociācija (LIKA) valdes locekļi Mārtiņš Žideņš un Uldis Šauers . Lielākie dalībnieki no Lietuvas bija AURORA HEMP EUROPA un LAUMETRIS. Ukrainas kaņepju audzētāju asociācija bija uzaicinājusi vienu pasaules zinošākajiem kaņepju selekcijas un pētniecības pārstāvjiem – prof. Irinu Laiko. Viņa ir izveidojusi jaunu sējas kaņepju šķirni “MRIA”, ko prezentēja pasākuma dalībniekiem.

2020.gada 28.februārī LIKA valdes loceklis Mārtiņš Žideņš pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar Latvijas likumdošanas izmaiņām sējas kaņepju audzēšanā, kas tika pieņemtas pēc LIKA ilgstoša darba un iniciatīvas. Lietuvā vēl ir spēkā vecā likuma redakcija par sējas kaņepju audzēšanu, kas pieļauj legāli audzēt sējas kaņepes tikai sēklu un šķiedras ieguvei.

2020.gada 29.februārī LIKA valdes locekļi Mārtiņš Žideņš un Uldis Šauers prezentēja pasākuma dalībniekiem Latvijas sējas kaņepju nozares sasniegumus un potenciālās sadarbības iespējas :

  1. Dr. agr. Venerandas Strāmkales sasniegumus jaunas saglabājamās sējas kaņepju šķirnes “PŪRIŅI” reģistrācijā.
  2. Latvijas saglabājamās sējas kaņepju šķirnes “ADZELVIEŠI” priekšrocības .
  3. Sertficēta kaņepju celtniecības materiāla izmantošana eko māju būvniecībā – HEMP ECO SYSTEMS LATVIA SIA.
  4. Krāslavas linu pārstrādes rūpnīcas iekārtu pielāgošanas un saglabāšanas pieredze kaņepju produktu ražošanā – HEMPTIME.LV.
  5. Sadarbības iespējas ārzemju partneriem ar LIKA biedriem.

LIKA pārstāvji”CANNABIS HUB 2020″ apmeklēja projekta nr.18-00-A01612-000026 “Inovatīvi risinājumi industriālo kaņepju apstrādē un pārstrādēietvaros .

This entry was posted in Bez tēmas. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *